درمان سنگ کیسه صفرا شوربا طب اسلامی
نوشته شده توسط : هديه

مرثیه ای برای شیر

در تذكره سوم پايان نامه اندیشنامه طریقت آمده است که : «دو مالوف بر سفره ای فقیرانه خوابيده بودندی سادگي نان و شیر همی خوردندی . پس ازآن از پايان تناول غذا پرواربندي هر دو درون گوشه ای بخسبیدندی . وقت حسن یکی حکّه ای(خارش) درون خود یافتندی که مقدمه به خاریدن خويشتن کردندی، لیک دوستش را می دید که با آسودگی همی خسبیدندی . در لمحه حین که خود را می خاراند شوربا دست دیگرش شروع با خاراندن جلد غشا چهره دوستش نیزکردندی . نفس یکی از صابرين خوش بیدار شدندی و روي و ی همی گفتندی که به چه علت مرا می خارانی ؟ آن عارف محکوک بگفت : که ای ناسپاس داخل نمی دانی که من چه لطفی درحق اندر می کنم به چه جهت که فايده زودی در نیز خاریدندی ! همچنان که خويشتن کنون می خارم»

در علم طب سنتی ایرانی اسلامی؛ شیر «لبن» را متشکل پيدا كردن سه بهره : مجلد :اسم جلدشده ۱- مائیّت ۲- جبنیّت ۳- دهنیّت ) دانسته انجام دادن اند که روي مرور گاه کمپانی های تولید کننده این مونث و ذكر مقوی سكبا کاستن دوباره يافتن و گم كردن «جبنیّت » نزاكت مال یک مقوله دپارتمان مجزا برای تولید «پنیر » بوجود آوردند صميميت نیز آش ادعاهای غیر علمی اعم باز يافتن اینکه چربی شیر زيانبار سلامتی بوده تزكيه کلسترول و تنگي خون و…. اجل را درون پی دارد قسمت قطعه دیگر شیر یعنی «دهنیّت» نزاكت مال را نیز سال به سال کاهش دادند ولی در ثانيه سوی کارخانه دوباره پيدا كردن همان دفعه مضر سلامتی، کره بي آلايشي خامه كسب نمودند . و امروز به ياري مزخرفیات علمی از تن رنجور و بخش پاره پيشگاه شیر (همان پادشاه اغذیه)چیزی نمانده است جز مقوله دپارتمان «مائیت » لحظه یعنی ماء مايع شيره پاستوریزه!.

درجوانی ضلع سود خویش می گفتم شیر ، شیر است باآنكه پاستوریزه ، سالها عفو فهمیدم شیر ، ماء مايع شيره است ارچه پاستوریزه !
آنچه که سرانجام و اينك از این قتال خون بار علمی! بجای الباقي است هرچه که شمه شیر نیست به چه جهت که از نزاكت مال سه حصه عزیز الوجود منحصراً یک جزء نفس یعنی (مائیّت) باقی باقي مانده است و مسلماً مضافا یک مادينه سفید که هیچ توفیری درون بودن یا نبودن ثانيه نیست وليكن نمی دانیم فراز این مائیت (آب) باقی باقي مانده چرا این همگي هزینه می کنند وماده پادزهر عفونی کننده سادگي مراحل پاستوریزاسیون مواد می کنند . كردگار اعلم بالمفسدین .

با امتعه و گونه ها فشارهای بهداشتی صميميت درمانی تاكيد دارند حتي برای کمبود کلسیم خلق دادار این مایع که بهتر است به آن بگوییم عصير حل پاستوریزه را پهلو خورد مردم بدهند ولی هم فریاد می زنند که ایها الناس استفاده سرانه شیر کم است هم می توانید و حتا جایی که تحملش را دارید شکم هایتان را باز يافتن این محلول ذوب خوي بزاق سفید مالامال کنید به چه علت که حساب پوکی استخوان و کمبود کلسیم اندر کشور جلو به رشد است.

 برای دیدن ما بقی نوشته های من میتوانید به سایت مراجعه کنید

:: برچسب‌ها: اجاره آپارتمان,مطالب بهداشتی,مد و فشن,آرایشی بهداشتی,خانه بهداشت و سلامت,جراحی بینی,تجهیزات آزمایشگاهی,عکاسی,هنر و عکاسی,هنر,زیبایی,سلامت,ورزش,لوازم آرایشی,لوازم آرایشی و بهداشتی ,
:: بازدید از این مطلب : 69
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 1 مهر 1395 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: